Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
West End One Day Cup 5 16 Jan 21 Woodville
3/208 CJ McInerney 108* BJ Turley 78*  D Clarke 2/42
def Sturt
207 BR Davis 84 T Kelly 69  BJ Turley 4/30 T Pinson 3/38 H THOMAN 2/37
Woodville Oval 
West End Mens 1st Grade 11 13 Feb 21
20 Feb 21
Sturt
123 Z Kulesza 49  LA Scott 6/19 CJ Sayers 2/27
and 3/125 T Kelly 38* JP Dick 33 C Kelly 30*  
def by Glenelg
318 A Carey 92 IB Higgins 71 CJ Sayers 40 BJ Bullimore 26  S Young 7/176
Price Memorial Oval 
West End Mens 2nd Grade 11 13 Feb 21
20 Feb 21
Glenelg
7/224(dec) M Walmsley-Pace 107 WJ Forster 33 CM Dand 26  AH Parker 3/34 WH Faulkner 3/42
def Sturt
120 C Arnold 34  JT Arthur 3/10 H Stone 3/28 J Croom 3/29
and 33  J Croom 7/23 H Stone 2/7
Glenelg Oval (ACH GROUP STADIUM) 
Statewide Super Womens 1st Grade 7 21 Feb 21 Sturt
157 A Rault 32  P Crowe 4/34 J Goodger-Chandler 2/37
def Glenelg
136 M Waldron 30  B Vogt 4/30 BL Harris 3/20 A Rault 3/26
Price Memorial Oval 
West End Mens 3rd Grade 11 13 Feb 21
20 Feb 21
Sturt
68  TW Rooney 4/30 G Regan 3/15 C Lee 2/12
and 3/116 P Suri 58* S Teakle 35  
def by Glenelg
108 OT Forster 30  A Senior 8/44 S Homburg 2/11
and 89 T Worthington 30* B Sedunary 25  JA Bennetts 4/19 S Homburg 2/6 L Hillis 2/23
Unley Oval 
West End Mens 4th Grade 11 13 Feb 21
20 Feb 21
Glenelg
133 J Wilson 43  Z Palser 4/29 T Kenny 3/24 OJ Steene 2/39
def Sturt
81  K Perera 5/14 KJ Scott 2/14
Camden Oval 
Under 16 Red 10 20 Feb 21
27 Feb 21
Tea Tree Gully
v Sturt
6/270(cc) D James 70 Z Llewellyn 50 LA Beckham 39* T McCourt 36 M Dean 34  L Kearns 2/37
Memorial Oval 
Under 16 White 10 20 Feb 21
27 Feb 21
Sturt
161 A Devgun 67 E Weeks 47  QS Vapiwala 3/10
v Tea Tree Gully
0/0  
A. A. Bailey Recreation Reserve () 
Under 14 Red 10 20 Feb 21
27 Feb 21
Tea Tree Gully
v Sturt
9/223(cc) I Trewartha 78 F Polasek 39 H Baker 33  R Watt 4/43 M LeRay 2/49
Golden Grove High School (Main Oval) 
Under 14 White 10 20 Feb 21
27 Feb 21
Sturt
v Tea Tree Gully
129 A Ghosh 45  A Singh 3/6 E Elton 3/14 L Doe 2/10
Pulteney Grammar School Ovals (Hooper Oval) 
Ray Sutton Shield GF 13 Dec 20 Sturt
8/169(cc) T Schulze 37 I Trewartha 31 L Doe 29  W Holland 2/29
def East Torrens
7/165(cc) A Zorzi 38 J Selvanayagam 25  L Bird 2/12 L Ranaldo 2/17
Price Memorial Oval 
Under 18 Shield 4 14 Jan 21 West Torrens
4/198 S Feleppa 57* L Terry 41 LP Edmunds 32 NL Maguire 26  W Young 2/24
def Sturt
194 H Matthias 62 R Els 50 LK Dumigan 34  J Hawke 3/24 OC Ellicott 3/27 N Marshall 2/42
Henley Grange Memorial Oval 
West End Twenty20 Cup 5 12 Jan 21 Woodville
4/99 CJ McInerney 50  
def Sturt
97 T Aitchison 27 BR Davis 26  BJ Turley 3/14 H THOMAN 2/13 TJ Edwards 2/15 CJ McInerney 2/16
Woodville Oval 
Statewide Super Womens 1st Grade Twenty20 GF 20 Dec 20 Northern Districts
10/117 SM Betts 48  B Vogt 3/14 AE Cawse 2/26 A Price 2/31
def by Sturt
5/152(cc) JE Dooley 74 E de Broughe 55  CA Dunemann 3/35
Karen Rolton Oval 
Statewide Super Womens 2nd Grade Twenty20 7 13 Dec 20 West Torrens
0/98 L Meyer 49* B Cheetham 45*  
def Sturt
3/97(cc) I Melegh 54*  
Henley Grange Memorial Oval 
Statewide Super Womens 2nd Grade 7 21 Feb 21 Northern Districts
63  B McGuire 4/7 I Phillips 2/5 E Seal 2/8
def Sturt
48  O Heinrich 3/5 T Keylock 3/10 J Paley 2/6
The Paddocks (Oval 1 - Turf) 
Womens 1st Grade 16 21 Feb 21 Port Adelaide
5/74(cc)  K Smith 3/9 E Schulz 2/6
def by Sturt
3/108(cc) A Willoughby 60*  
EP Nazar Reserve (Oval 1 - Turf)